کتاب «بیا زندگی را بسازیم، نه با زندگی بسازیم» نوشته‌ی «مسعود لعلی» است.

حراج طوطی روزی ملانصرالدین در یک حراج شرکت کرد. یک طوطی را به حراج گذاشته بودند. ملا خیلی هیجان زده شده بود و مرتب قیمت پیشنهادی را بالا می‌برد. و بالاخره ملا آن طوطی را به قیمت صد و یک درهم خرید، گرچه می‌شد آن طوطی را با قیمت ده درهم خرید. ملا بعد از پایان حراج از مسئول آن حراجی پرسید: آیا این طوطی می‌تواند حرف بزند؟ مرد جواب داد: منظورت چیست که آیا این طوطی می‌تواند حرف بزند؟ فکر می‌کنی چه کسی در حراج با تو رقابت می‌کرد؟…….

معرفی کتاب بیا زندگی را بسازیم، نه با زندگی بسازیم

کتاب بیا زندگی را بسازیم، نه با زندگی بسازیم:

داستان هایی تازه برای رسیدن به خودآگاهی، خودشناسی و روشن بینی.
زندگی ما با تولد شروع نمیشود با تحول آغاز میگردد.

کتاب “بیازندگی را بسازیم، نه با زندگی بسازیم”، کامل­ترین و جذاب­ترین مرجع قصه ­های کوتاه جهان در زمینه­ ی مهارت­های زندگی، رشد درونی و موفقیت شخصی، اینک در دسترس شما است. حکایت­ های اثرگذار و روحیه ­بخشی را مسعود لعلی و فهیمه ارژنگی در این کتاب گردآوری کرده ­اند.

کتاب “بیا زندگی را بسازیم، نه با زندگی بسازیم”، مجموعه­ ای است از داستان­های کوتاه آموزنده که بخش عمده ­ای از آنها درباره ­ی مسائل مربوط به زیستن و بهره­ وری است.این کتاب را مسعود لعلی و فهیمه ارژنگی نوشته اند. زندگی، بزرگترین موهبت و دارایی ما است. مهم­ترین خواسته­ ی هر فرد، برخورداری از زندگی خوب و ایده­ آل است. در این کتاب با حکایت­ هایی نقل شده که با مطالعه ­ی آنها می­توان به خودآگاهی، خودشناسی و روشن­ بینی دست یافت. این کتاب چکیده ­ای از اصول و حقایق خردمندانه ­ای است که از لا به لای ده­ ها جلد کتاب گردآوری شده است. اما نکته مهم در این کتاب این است که فقط مطالعه کردن و کسب دانش برای یک زندگی خردمندانه کافی نیست بلکه بزرگان گفته­ اند: فاصله­ ی میان علم و عمل بیشتر از فاصله­ ی بین علم و جهل است.

قسمتی از متن کتاب:

دخر ترشیده ­ای بود که عادت داشت شب، قبل از خواب زیر تختخوابش را  وارسی کند تا بتواند راحت بخوابد. او سال­های سال این کار را انجام می­داد تا مطمئن شود مردی زیر تختش پنهان نشده است. پس از سال­ها یک شب زیر تخت را نگاه کرد و… ای وای! مردی در آنجا پنهان شده بود. با هیجان فریاد کشید: پس تو بالاخره پیدات شد!. نکته این داستان این است که تو در سطح، کاری را می­کنی و در عمق درست مخالفش را انجام می­دهی. تو در سطح شاید یک زاهد باشی و در عمق یک گناهکار و….

این کتاب در کتابخانه دبیرستان سلام فرمانیه، موجود میباشد